C410C104M5U5TA7200
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: C410C104M5U5TA7200
  • Package: Axial
Parameters
Series AxiMax 400 Comm Z5U
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 0.1 µF
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Temperature Coefficient Z5U
CAP CER 0.1UF 50V Z5U AXIAL