CA064C471K5GAC7800
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: CA064C471K5GAC7800
Ratings -
Tolerance ±10%
Capacitance 470pF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP ARRAY 470PF 50V NP0 0612