MPXV1D0530LR33
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: MPXV1D0530LR33
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series MPXV
RoHS RoHS
Type -
Ratings AEC-Q200
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 330 nH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Metal Composite
Size / Dimension 0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
DC Resistance (DCR) 5.2mOhm Max
Current Rating (Amps) 16 A
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 110MHz
Current - Saturation (Isat) 15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
FIXED IND 330NH 16A 5.2 MOHM SMD