T322A105K025AT
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: T322A105K025AT
  • Package: Axial
Parameters
Series T322
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 1 µF
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 10Ohm
CAP TANT 1UF 10% 25V AXIAL