T322D335K050AS
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: T322D335K050AS
  • Package: Axial
Parameters
Series T322
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 3.3 µF
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Voltage - Rated 50 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm
CAP TANT 3.3UF 10% 50V AXIAL