T498D336K025ATE600
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: T498D336K025ATE600
  • Package: 2917 (7343 Metric)
Parameters
Series T498
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings AEC-Q200
Features Automotive
Tolerance ±10%
Capacitance 33 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 150°C
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Manufacturer Size Code D
ESR (Equivalent Series Resistance) 600mOhm
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917