T520B337M2R5ATE045
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: T520B337M2R5ATE045
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 330 µF
Part Status Active
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Voltage - Rated 2.5 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 1411