T520C477M2R5AHE045
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: T520C477M2R5AHE045
  • Package: 2312 (6032 Metric)
Parameters
Capacitance 470 µF
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Voltage - Rated 2.5 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm @ 100kHz
Features General Purpose
Tolerance ±20%
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2312