T521V156M025ATE040
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: T521V156M025ATE040
  • Package: 2917 (7343 Metric)
Parameters
Series KO-CAP® T521
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 15 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code V
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 15UF 25V 2917