T528I476M006ATE150
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: T528I476M006ATE150
  • Package: 1206 (3216 Metric)
Parameters
Series KO-CAP® T528
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 47 µF
Part Status Obsolete
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code I
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1206