T543C107K010AHE025
  • Manufacturer: KEMET
  • CONEVO NO: T543C107K010AHE025
  • Package: 2312 (6032 Metric)
Parameters
Series KO-CAP® T543
Features High Reliability
Tolerance ±10%
Capacitance 100 µF
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Voltage - Rated 10 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm
CAP TANT POLY 100UF 10V 2312