TA15-11SRWA
  • Manufacturer: Kingbright
  • CONEVO NO: TA15-11SRWA
  • Package: Tube
RoHS RoHS
Color Red
Interface -
Part Status Active
Configuration 8 x 8
Size / Dimension 1.50" L x 1.50" W x 0.41" H (38.10mm x 38.10mm x 10.40mm)
Internal Connection Common Cathode Row, Common Anode Column
Millicandela Rating 49mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.85V
LED MATRIX 8X8 1.5" 660NM RED