TBC20-22EGWA
  • Manufacturer: Kingbright
  • CONEVO NO: TBC20-22EGWA
  • Package: Tube
RoHS RoHS
Color Green, Red
Interface -
Part Status Active
Configuration 5 x 7
Size / Dimension 1.50" L x 2.09" W x 0.33" H (38.10mm x 53.10mm x 8.50mm)
Internal Connection Common Anode Row, Common Cathode Column
Millicandela Rating 15mcd Green, 10mcd Red
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V Green, 2V Red
LED MATRIX 5X7 2" HE RED/GRN