RN731ETTP3611B50
  • Manufacturer: KOA Speer Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: RN731ETTP3611B50
Features Moisture Resistant
Tolerance ±0.1%
Resistance 3.61 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
RES 3.61K OHM 0.1% 1/16W 0402