RN73H1ETTP2102B50
  • Manufacturer: KOA Speer Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: RN73H1ETTP2102B50
  • Package: 0402 (1005 Metric)
Parameters
Series RN73H
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±0.1%
Resistance 21 kOhms
Composition Metal Film
Part Status Active
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
RES 21K OHM 0.1% 1/16W 0402