RN73H1JTTD1383C50
  • Manufacturer: KOA Speer Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: RN73H1JTTD1383C50
  • Package: 0603 (1608 Metric)
Tolerance ±0.25%
Resistance 138 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
RES 138K OHM 0.25% 1/10W 0603