RN73R2BTTD15R4B25
  • Manufacturer: KOA Speer Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: RN73R2BTTD15R4B25
  • Package: 1206 (3216 Metric)
Parameters
Series RN73R
RoHS RoHS
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance ±0.1%
Resistance 15.4 Ohms
Composition Thin Film
Part Status Active
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
RES 15.4 OHM 0.1% 1/4W 1206