RN73R2BTTD9202F25
  • Manufacturer: KOA Speer Electronics, Inc.
  • CONEVO NO: RN73R2BTTD9202F25
  • Package: 1206 (3216 Metric)
Tolerance ±1%
Resistance 92 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
RES 92K OHM 1% 1/4W 1206