02014W105MAT2A
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: 02014W105MAT2A
  • Package: 0201 (0603 Metric)
Parameters
Voltage - Rated 4V
Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Temperature Coefficient X6S
RoHS RoHS
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Part Status Active
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.011" (0.28mm)
CAP CER 1UF 4V X6S 0201