02015J0R8PBSTR
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: 02015J0R8PBSTR
  • Package: 0201 (0603 Metric)
Parameters
Series Accu-P®
RoHS RoHS
Features RF, High Q, Low Loss
Tolerance ±0.02pF
Capacitance 0.8 pF
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP THIN FILM 0.8PF 50V 0201