04023J0R8BBSTR\500
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: 04023J0R8BBSTR\500
  • Package: 0402 (1005 Metric)
Parameters
Series Accu-P®
RoHS RoHS
Features RF, High Q, Low Loss
Tolerance ±0.1pF
Capacitance 0.8 pF
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP THIN FILM 0.8PF 25V 0402