04023J2R4BBSTR
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: 04023J2R4BBSTR
Features RF, High Q, Low Loss
Tolerance ±0.1pF
Capacitance 2.4 pF
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP THIN FILM 2.4PF 25V 0402