06035J3R0BBSTR
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: 06035J3R0BBSTR
Features RF, High Q, Low Loss
Tolerance ±0.1pF
Capacitance 3 pF
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.029" (0.73mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP THIN FILM 3PF 50V 0603