12101K330JBSTR
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: 12101K330JBSTR
  • Package: 1210 (3225 Metric)
Parameters
Series Accu-P®
RoHS RoHS
Features RF, High Q, Low Loss
Tolerance ±5%
Capacitance 33 pF
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.119" L x 0.098" W (3.02mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.044" (1.13mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
CAP THIN FILM 33PF 100V 1210