NOSC686M006S0200
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: NOSC686M006S0200
  • Package: 2312 (6032 Metric)
Parameters
Series OxiCap® NOS
RoHS RoHS
Features Low ESR
Tolerance ±20%
Capacitance 68 µF
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2312 (6032 Metric)
Voltage - Rated 6.3 V
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Current - Leakage 8.2 µA
Dissipation Factor 6%
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Supplier Device Package 2312 (6032 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 mOhms
CAP NIOB OXID 68UF 20% 6.3V 2312