PBRC-5.64BR
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: PBRC-5.64BR
  • Package: 3-SMD, Non-Standard
Parameters
Series PBRC-B, Kyocera
RoHS RoHS
Type Ceramic
Height 0.091" (2.30mm)
Features Built in Capacitor
Frequency 5.64 MHz
Impedance 30 Ohms
Capacitance 33 pF
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension 0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
CERAMIC RES 5.6400MHZ 33PF SMD