PBRC-6.69GR
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: PBRC-6.69GR
  • Package: 2-SMD, Non-Standard
Parameters
Series PBRC-G, Kyocera
RoHS RoHS
Type Ceramic
Height 0.079" (2.00mm)
Features -
Frequency 6.69 MHz
Impedance -
Capacitance -
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, Non-Standard
Size / Dimension 0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm)
Frequency Stability ±0.5%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
CERAMIC RES 6.6900MHZ SMD