TACH226M006XTA
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: TACH226M006XTA
  • Package: 0805 (2012 Metric)
Parameters
Series TACmicrochip®, TAC
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±20%
Capacitance 22 µF
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated 6.3 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
ESR (Equivalent Series Resistance) 5Ohm
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 0805