TAP334K035SRW
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: TAP334K035SRW
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 0.33 µF
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
ESR (Equivalent Series Resistance) 15Ohm
CAP TANT 0.33UF 10% 35V RADIAL