TPSE686K025S0125
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: TPSE686K025S0125
  • Package: 2917 (7343 Metric)
Parameters
Series TPS
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings -
Features General Purpose
Tolerance ±10%
Capacitance 68 µF
Part Status Active
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated 25 V
Lifetime @ Temp. -
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
ESR (Equivalent Series Resistance) 125mOhm @ 100kHz
CAP TANT 68UF 10% 25V 2010