W1A25C682KAT2A
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: W1A25C682KAT2A
Ratings -
Tolerance ±10%
Capacitance 6800pF
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 2
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Temperature Coefficient X7R
CAP ARRAY 6800PF 50V X7R 0504