W1A2ZC472MAT2F
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: W1A2ZC472MAT2F
  • Package: 0504 (1410 Metric)
Parameters
Series IPC
RoHS RoHS
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 4700pF
Part Status Active
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 2
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Temperature Coefficient X7R
CAP ARRAY 4700PF 10V X7R 0504