W2A43A100JAT2A
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: W2A43A100JAT2A
  • Package: 0508 (1220 Metric)
Parameters
Series IPC
RoHS RoHS
Ratings -
Tolerance ±5%
Capacitance 10pF
Part Status Active
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package 0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP ARRAY 10PF 25V NP0 0508