W2A4ZC471KAT2A
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: W2A4ZC471KAT2A
Ratings -
Tolerance ±10%
Capacitance 470pF
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package 0508 (1220 Metric)
Temperature Coefficient X7R
CAP ARRAY 470PF 10V X7R 0508