W2F43A2208AT1F
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: W2F43A2208AT1F
  • Package: 0805 (2012 Metric)
Parameters
Series W2F4
RoHS RoHS
Ratings -
Tolerance -20%, +50%
Capacitance 22pF
Part Status Obsolete
Circuit Type Bussed
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Dielectric Material -
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.045" (1.14mm)
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP FEEDTHRU 22PF 25V NP0 0805