W3A41A101KAT4A
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: W3A41A101KAT4A
  • Package: 1206 (3216 Metric)
Parameters
Series IPC
RoHS RoHS
Ratings -
Tolerance ±10%
Capacitance 100pF
Part Status Active
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient C0G, NP0
CAP ARRAY 100PF 100V NP0 0612