W3A43C102KAT2A
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: W3A43C102KAT2A
Ratings -
Tolerance ±10%
Capacitance 1000pF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient X7R
CAP ARRAY 1000PF 25V X7R 0612