W3A45C223KAT4A
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: W3A45C223KAT4A
Ratings -
Tolerance ±10%
Capacitance 0.022µF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient X7R
CAP ARRAY 0.022UF 50V X7R 0612