W3A4YC471MAT4A
  • Manufacturer: KYOCERA AVX
  • CONEVO NO: W3A4YC471MAT4A
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 470pF
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dielectric Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Supplier Device Package 0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient X7R
CAP ARRAY 470PF 16V X7R 0612