SM0125-064-ATH
  • Manufacturer: LICAP Technologies, Inc.
  • CONEVO NO: SM0125-064-ATH
  • Package: Module
RoHS RoHS
Tolerance 0%, +20%
Capacitance 125 F
Part Status Active
Termination Screw Terminals
Lead Spacing -
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Module
Voltage - Rated 64 V
Lifetime @ Temp. 1500 Hrs @ 65°C
Size / Dimension 16.280" L x 10.866" W (413.50mm x 276.00mm)
Height - Seated (Max) 7.126" (181.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm
CAP LITH HYB 125F 0/20% 64V CHAS