LTL-2300HR-02T
  • Manufacturer: LITEON
  • CONEVO NO: LTL-2300HR-02T
  • Package: Bulk
Parameters
Series LTL
RoHS RoHS
Color Red
Current 20mA
Lens Size 3.00mm x 2.00mm
Lens Type -
Lens Style Rectangle with Flat Top
Part Status Obsolete
Configuration Bar - Single, SIP
Mounting Type Through Hole
Viewing Angle -
Voltage Rating 2V