LDM-15457MI
  • Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc.
  • CONEVO NO: LDM-15457MI
  • Package: Bulk
RoHS RoHS
Color Red
Interface -
Part Status Active
Configuration 5 x 7
Size / Dimension 0.91" L x 1.54" W x 0.32" H (23.00mm x 39.10mm x 8.00mm)
Internal Connection Common Cathode Row, Common Anode Column
Millicandela Rating 2mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
LED MATRIX 5X7 1.5" 630NM RED CA