SSP-D19F9SIC-12V
  • Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc.
  • CONEVO NO: SSP-D19F9SIC-12V
  • Package: Bulk
Parameters
Series Poly-Leds™
RoHS RoHS
Color Red
Base Type Midget Flange (MF6S/8)
Wavelength 636nm
Part Status Obsolete
Applications Incandescent Replacements, Indicator Lights
Configuration Single
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.736" H (5.00mm x 18.70mm)
Can Replace Lamps 382, 330
Millicandela Rating 1200mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V
LED DOME 5MM MIDG FLNG 636NM RED