L202-3580033C30000
  • Manufacturer: Lumileds
  • CONEVO NO: L202-3580033C30000
  • Package: Tray
Parameters
Series LUXEON XR-3535L
RoHS RoHS
Type LED Module
Color White, Warm
Height -
CCT (K) 3500K 5-Step MacAdam Ellipse
Features With Connector
Lens Type Flat
Wavelength -
Part Status Obsolete
Configuration Rectangle
Current - Max 600mA
Viewing Angle -
Current - Test 300mA
Size / Dimension 280.00mm L x 55.00mm W
Temperature - Test 25°C
CRI (Color Rendering Index) 80
Light Emitting Surface (LES) -
Lumens/Watt @ Current - Test 148 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 33V