MDT1040AIS-LVDS
  • Manufacturer: Midas Displays
  • CONEVO NO: MDT1040AIS-LVDS
  • Package: Tray
Parameters
Series MDT1040A
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface LVDS
Dot Pixels 1024 x 768
Part Status Active
Touchscreen -
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 211.20mm W x 158.00mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type -
Background Color -
Diagonal Screen Size 10.4" (264.16mm)
LCD DISPLAY TFT 10.4" 1024X768