HF900GS-Z
HF900GS-Z
  • Manufacturer: Monolithic Power Systems Inc.
  • CONEVO NO: HF900GS-Z
  • Package: 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 11 Leads
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Monolithic Power Systems Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Output Isolation Isolated
Internal Switch(s) No
Voltage - Breakdown 900V
Topology Flyback
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 10.1V ~ 24.5V
Duty Cycle -
Frequency - Switching 300kHz
Power (Watts) 1.45 W
Fault Protection Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Control Features Soft Start
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 11 Leads