MP161AGS-33-Z
MP161AGS-33-Z
  • Manufacturer: Monolithic Power Systems Inc.
  • CONEVO NO: MP161AGS-33-Z
  • Package: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Monolithic Power Systems Inc.
Series MP
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Applications Converter, Industrial and Automotive Sensors
Voltage - Input 30V
Number of Outputs 2
Voltage - Output 3.3V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)