MC68SEC000CFU16
MC68SEC000CFU16
  • Manufacturer: Motorola
  • CONEVO NO: MC68SEC000CFU16
  • Package: 64-QFP
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Motorola
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Core Processor CPU32
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Speed 16MHz
USB -
Voltage - I/O 3.3V, 5V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Security Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 64-QFP
Supplier Device Package 64-QFP (14x14)
Additional Interfaces -
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.31.0001
Standard Package 1
CPU32 Microprocessor IC - 1 Core, 32-Bit 16MHz 64-QFP (14x14)