MC68SEC000PB20
MC68SEC000PB20
  • Manufacturer: Motorola
  • CONEVO NO: MC68SEC000PB20
  • Package: 64-TQFP
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Speed 20MHz
USB -
Voltage - I/O 3.3V, 5V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Security Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 64-TQFP
Supplier Device Package 64-TQFP (10x10)
Additional Interfaces -
RoHS Status RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 3 (168 Hours)
REACH Status REACH Affected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.31.0001
Standard Package 1
Mfr Motorola
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Core Processor 68SEC000
68SEC000 Microprocessor IC - 1 Core, 32-Bit 20MHz 64-TQFP (10x10)