CSTNE20M0V53W000R0
  • Manufacturer: Murata Electronics
  • CONEVO NO: CSTNE20M0V53W000R0
  • Package: 3-SMD, Non-Standard
Parameters
Series CERALOCK® CSTNE
RoHS RoHS
Type Ceramic
Height 0.032" (0.80mm)
Features Built in Capacitor
Frequency 20 MHz
Impedance -
Capacitance 15 pF
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -
CERAMIC RES 20.0000MHZ 15PF SMD